V tuto chvíli přijímáme poslední rezervace na vrh J

VRH J – máme potvrzenou březost 
předpoklad porodu 10.7.2024

- jedná se o externí vrh

sarlos-2-navrh-hotovo

Matka štěňat bude námi odchovaná fena Evien Pure River RosenwolfRiver je nekonfliktní, jemnější fenka. Je pracovně vedená a má několik zkoušek z noseworku. Povahově je velmi vyrovnaná, ale není přehnaně přátelská k cizím lidem. Je to fena, která má jistě co nabídnout a jsem velmi vděčná, že bude mít první štěňata pod naší CHS.

img_2434

Otec štěňat  Kuno je pes z outcrossového programu AVLS. (více o tom zde). Je to bratr námi použitého psa ve vrhu I (narodilo se 1 štěně).
Kuno je vysoký, dobře stavěný se silnou kostrou. Má krásnou rovnou a delší srst a velmi světlé oko.  Je to povahově vyrovnaný spíše přátelský pes, ale i s typickou saarloosí rezervovaností vůči neznámým lidem. Pochází z linie Severského inuitského psa a Holandské linie saarloosů.
Záměrně jsem zvolila kombinaci těchto dvou protože si myslím, že by štěňata mohla mít velmi kvalitní exteriér, klidné nereaktivní rezervované povahy a doufejme i nízký inbreeding. Štěňatům bude hned po narození odebrána DNA na genetický test, který nám odhalí jejich koeficient inbreedingu (COI). Osobně doufám v nižší genetickou zátěž než je u jejich rodičů, ale kdo ví jak se to namíchá. Oba rodiče mají udělaný test EMBARK a výpočet COI u jejich štěňat je okolo 23%.(River 31% a Kuno 30%COI). Pokud by se predikce potvrdila byl by to obrovský skok vpřed.

406380407_726238816208333_2112909712423927134_n

 PRO TENTO VRH HLEDÁM I ZAJEMCE KTEŘÍ BY NEMĚLI PROBLÉM ZAŘADIT SVÉHO PSA DO CHOVU. Právě kvůli velmi zajimavému spojení a budoucnosti chovu SAV. Samozřejmě prioritou, ale zůstává najít lidi kteří budou svého psa milovat

Momentálně přijímáme poslední rezervace na štěňátka!

Snažíme se o to aby naše štěňata byla více extrovertní a méně plachá než je u SAV obvyklé. Štěňata od nás odcházejí socializovaná a  nejdříve v 50. dni věku.

Od nás můžete očekávat celoživotní zájem o naše odchovy, jakoukoliv pomoc při výchově vašeho štěněte a i rady pro případné zájemce o pokračování chovu SAV. Netrváme na tom aby se naše štěňata účastnila výstav a podobných akcí. Chceme jen aby měli milující majitele.

Naše štěňátka od nás budou odcházet očkovaná, čipovaná, s vyřízeným průkazem původu,DNA profilem, testem rodičovství, Europasem a samozřejmě balíčkem do začátku.

Těšíme se na nové zájemce o toto úžasné plemeno.