Chovatelská stanice

Chovatelská stanice

Na konci roku 2013 jsem si zažádala o registrovaní chovatelské stanice s názvem RosenWolf.

Moje chovatelská stanice byla registrována dne 28.1.2014

chovka

 

Jsme malá domácí chovatelská stanice. Vlastníme čtyři fenky saarloosova vlčáka Ailin, Anit, naší odchovankyni: Leelu a Raven které u nás sice nežije, ale je součást naší smečky a nesmím zapomenout ani na našeho nejstaršího psa křížence Dannyho. Chov psů není moje práce,ale záliba. Tedy psi obecně jsou spíš moje posedlost a věnuji jim svůj veškerý volný čas.

Naše štěňata odchováváme v domě v rodinném prostředí a snažíme se jim dát to nejlepší. Klademe velký důraz na zdraví a povahu našich štěňat. I proto testujeme naše chovné feny nepovinnými zdravotními testy pro toto plemeno a vždy se snažíme vybírat rodiče štěňat tak, aby k sobě byli typově blízko avšak dávali geneticky rozmanitá štěňata. Exteriérově se snažíme o lehkonohé vysoké psy, se světlým okem a sytou barvou srsti.

Pokud k nám budete chtít přijet na návštěvu jste u nás vždy vítání a nemusíme mít zrovna štěňata. Nejsem zastáncem kotců, klecí nebo jakéhokoliv omezování pohybu svých psů a proto i moji psi a štěňata mohou prakticky kamkoliv po celém domě či zahradě. Proto pokud budete chtít přijet na návštěvu měli byste si vzít domácí oblečení a připravit se na to, že během pár minut pobytu u nás, vám na klín nejspíš vyskočí nějaký vlčák a bude se chtít mazlit. Prostě pokud se Vám Saarloos jen líbí a chcete se o něm něco dozvědět jsme plně k dispozici.

Každý kdo si u nás bude chtít rezervovat štěně si musí rozmyslet zda: bude ochoten s námi pravidelně komunikovat, minimálně jednou za rok nás navštíví a nebo nám dovolí abychom přijeli my k němu, bude o svého psa pečovat a bude ho socializovat, neprodá a ani ho nedaruje třetí osobě a nebude žádné z námi odchovaných štěňat nabízet k další reprodukci psů bez průkazu původu. To jsou naše základní podmínky na kterých trváme a na kterých budeme trvat i kdyby trakaře padaly :)

Jelikož je v České Republice saarloosů málo a nemáme vlastní saarloosí klub (jako jiná plemena) jsem člen klubu chovatelů málopočetných plemen psů – KCHMPP což je jediný klub v ČR zastřešující toto plemeno.

Taktéž jsem člen Nizozemského saarloosího klubu AVLS, který sdružuje Evropské chovatele. 

mg_1547