O nás

JAK JSEM PŘIŠLI K AILIN PETT’S WOLF

 

Ailinka v dlaních

V půlce března roku 2012 nám zemřela fenka Briarda, která byla mou velkou přítelkyní a nejlepší hlídací pes co jsem znala. Ani ne za měsíc po jejím skonu k nám přišel na návštěvu zloději a vykradl nás. I přesto, že jsme byli všichni doma a náš druhý pes (kříženec ohaře a chodského psa) spokojeně spal. Vzbudil se, až když přijela policie. Bohužel Danny moc velký hlídač není a asi nikdy nebude..

Na základě toho jsme se rozhodli si pořídit pořádného hlídače. Volba byla jasná chtěli jsme Československého vlčáka. Už pro jeho zjev vlka a jeho povahu. S ČSV jsem zkušenost už měla (kamarádka ČSV dříve chovala), takže jsem věděla do čeho by jsme šli. Jak jsem, ale projížděla internet a rozesílala emaily na všechny strany stalo se, že jsem narazila na stránkách Moniky Soukupové na SAV (saarloosův vlčák). Velmi mě toto plemeno zaujalo a něco si o něm našla. Na internetu toho bylo velmi pomálu. Takže jsem odpověděla na inzerát, kde Monika nabízela štěňátka SAV k prodeji. Jak jsem si,ale nevšimla nebyli to štěňátka Moniky, ale Petry Bartoňkové, které Monika pouze inzerovala na svém webu. S Petrou jsme si vyměnili několik emailů a telefonátů s tím, že se přijedeme na štěňátka podívat. Domluvili jsem si datum a čas kdy dorazíme. Naneštěstí jsem se Petry nezeptala na adresu a automaticky si ji našla na webu, kde byli inzerovány štěňátka. Tak se stalo, že jsme neočekávaně vtrhli k Monice, která od nás bydlí naštěstí jen deset minut :) Monika to brala sportovně a ukázala nám dědečka a babičku naší budoucí fenečky Ailin. Promluvili jsme si o SAV a co od nich vlastně očekáváme což mě utvrdilo v tom, že pro nás bude tohle plemeno to pravé. Týden po tom už jsme konečně dorazili k Pett a když jsme viděla malou Ailinku hned jsme věděla, že je pro nás ta pravá. Byla nádherná a dokonce i měla tu „pro nás“ správnou hnědou barvu. Ailin jsem si domů přivezli 5.7.2012

Po skoro dvou letech bych Ailin nevyměnila za nic na světě a děkuji Pett, že nám dala tu možnost si Ajů vzít a pokračovat v chovu SAV, aby více lidí zažilo tu jejich vlčí lásku..

Mimochodem od doby co máme Ailin tak vím, že by se k nám žádný zloděj podívat už nepřišel a kdyby ano jsme si jistá, že by ho Ajá odejít nenechala :D

3 komentáře u “O nás

  1. Dobrý den, v televizi jsme viděli pořad o těchto psech a moc nás zaujali. Jsou hodně podobní německému vlčákovi a já jsem v dětství jednu takovou nádhernou fenu zažila (měl ji můj strýc). Byla fantastická. My máme psa z útulku. Velkého knírače a malého nalezence z křivoklátských lesů a to je fakt úžasný hlídač. A co by mě zajímalo: Jaká je cena štěňátek? Děkuji za odpověď.

  2. Dobrý den, 12.4. 2016 nam zemřela naše dráha fenka Ejmi. Měli jsme ji od 4 měsíců z útulku. Pravděpodobně byla křížencem huskyho s ridgebackem. Byl to opravdu hodne zajimavy pejsek vzhledem i povahou. Je to pro nas zatim prilis cerstve a tezke,ale až se s odchodem Ejmi vyrovname, rádi bychom si pořídili pejska nového. Vždycky se mi líbilo plemeno CSV. Prohlizela jsem si na internetu nejake fotky a dnes poprve jsem narazila na plemeno Sarloosuv vlčák,které mě velice zaujalo. Z Vašich stránek jsem pochopila,že plánujete štěňátka „B“. Chtěla jsem se zeptat na kdy a za jakých podmínek se dá stenatko pořídit. Děkuji za případnou odpověď.

    S pozdravem a přáním pěkného dne,

    Veronika Kaurova

Napsat komentář